Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 21 września 2023 roku, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Szkoły Celne w Ełku
Ełccy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali dziewięciu pijanych kierowców. Jeden z mężczyzn mając 2‰ alkoholu w organizmie wiózł na motorowerze żonę oraz dwoje dzieci.

Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali dziewięć osób pod wpływem alkoholu, pięciu z nich to rowerzyści z terenów gminnych powiatu ełckiego. Ponadto 59-latek mając półtora promila alkoholu w organizmie prowadził pojazd zaprzęgowy w Wiśniowie Ełckim.

W Bieniach koło Ełku 33-latek wiózł na motorowerze żonę i dwoje dzieci w wieku 5 i 9 lat. Kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a dzieci nie posiadały nawet kasków ochronnych. Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą za narażenie swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a ojciec dodatkowo za kierowanie w stanie nietrzeźwym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-latek, który prowadził samochód w Makosiejach mając dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Kodeks Karny za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie innym pojazdem w takim samym stanie nawet do roku pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialnym rodzicom za narażenie dwójki swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego