Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 21 września 2023 roku, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Szkoły Celne w Ełku
Decyzją sądu Igor Makal nadal będzie trenerem w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku. Sąd uznał wypowiedzenie umowy o pracę za bezskuteczne.

Igor Makal nadal będzie trenował pływaków w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku. Przypomnijmy, w maju zapadła decyzja o jego zwolnieniu. Trenerem w MOS-ie miał być tylko do końca sierpnia. Decyzja ta była o tyle kontrowersyjna, że Makal ma w swoim dorobku spore osiągnięcia. Jego podopieczni uzyskują bardzo dobre wyniki na zawodach rangi ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej.

Zgodnie z opinią zarządu powiatu ełckiego jedna osoba nie może pracować w dwóch jednostkach prowadzonych przez powiat. Tak jest w przypadku Makala, który pracę w MOS-ie łączy z etatem nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Ełku. Makalowi zaproponowano by nadal trenował pływaków i zachował pół etatu w szkole. Ten jednak na tę propozycje nie przystał, dlatego otrzymał wypowiedzenie z pracy w MOS-ie.

Sprawa trafiła do sądu pracy, gdzie zapadł wyrok korzystny dla Makala. Tym samym musi on zostać przywrócony na stanowisko trenera. Zachowuje jednocześnie etat w Zespole Szkół nr 2.

Zarząd powiatu, który zamierzał pozbawić Makala jednego etatu, chciał w ten sposób zwolnić miejsce na rzecz nauczycieli, którzy po decyzji o wygaszaniu Zespołu Szkół nr 3 w Ełku pozostają bez pracy. Teraz starosta ełcki Krzysztof Piłat twierdzi, że stanowiska dla tych nauczycieli znalazły się w innych placówkach i Makal nawet bez wyroku sądu prawdopodobnie zostałby przywrócony do pracy w MOS-ie.

Wyrok sądu pracy uprawomocni się za trzy tygodnie.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego