Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Fiat Punto kierowany przez 65-latka potrącił 11-latka przebiegającego przez jezdnię. Do wypadku doszło na ulicy Gdańskiej w Ełku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 19.00 w Ełku na ulicy Gdańskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Sikorskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że fiat punto kierowany przez 65-latka potrącił 11-latka w momencie, gdy ten prawdopodobnie przebiegał przez jezdnię. Do wypadku doszło poza przejściem dla pieszych.

Chłopiec z urazem głowy oraz ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony karetka do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca fiata był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują do pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wcześnie zapadający zmrok, padający deszcz czy mżawka powodują złą widoczność, wtedy piesi i rowerzyści ubrani na szaro bądź czarno zlewają się z otoczeniem. Odblaski noszone na ubraniu wierzchnim są zauważalne przez kierowców z bardzo dużej odległości, co daje możliwość szybszej reakcji na drodze, szczególnie gdy nawierzchnia jezdni jest mokra.

Policjanci przypominają, że piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, co oznacza, że w trakcie zderzenia z autem nic ich nie chroni, przez co konsekwencje wypadków drogowych mogą być tragiczne. Dzięki noszonym odblaskom stajemy się bardziej widoczni i bezpieczni.

iS (KPP Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego