Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 26 maja 2020 roku, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Szkoły Celne w Ełku
Starosta ełcki podpisał dziś pozwolenie na budowę "Bramy Mazur", czyli Zespołu Budynków Handlowo - Usługowych GALERIA HANDLOWA W EŁKU u zbiegu ulic T. Kościuszki i J. Dąbrowskiego.

Teren Galerii Handlowej będzie obejmował trzy budynki A, B i C, parking podziemny na 498 samochodów oraz parking naziemny na 32 auta. Oprócz punktów handlowo-usługowych w galerii zaprojektowano salę bankietową, pomieszczenie zabaw dla dzieci, punkty gastronomiczne oraz cztery sale kinowe na łącznie 601 miejsc. Całość przestrzeni handlowej będzie klimatyzowana.

W centralnej części placu inwestor wybuduje fontannę składającą się z 19 dynamicznych dysz podświetlanych światłem LED. Na placu znajdzie się również mała architektura: ławki, kosze na śmieci, donice na rośliny oraz stojaki na rowery. Aby ciągi piesze zapewniały łatwy dostęp do wszystkich budynków, teren nie będzie ogrodzony.

Jeśli w ciągu 14 dni za pośrednictwem Starosty Ełckiego nie wpłynie do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie żadne odwołanie od decyzji pozwolenia na budowę, wówczas stanie się ona prawomocna. Inwestor może wtedy zarejestrować dziennik budowy i w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego może rozpocząć prace.

Jeśli wszystko się będzie pomyślnie układało, to już za rok jesienią Galeria Handlowa w Ełku "Brama Mazur" przy ul. Kościuszki i Dąbrowskiego zostanie otwarta.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego