Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
W niedzielę (11 listopada) ełczanie upamiętnili 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Powiększ zdjęcie
Obchody rozpoczęły się już przed południem od akcentu sportowego. O godz. 11:11 przed Urzędem Miasta wystartował Bieg Niepodległości na dystansie 3333 m (3 okrążenia po 1111 m), w którym wzięło udział ponad 300 uczestników.

Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta w Katedrze Św. Wojciech w Ełku pod przewodnictwem księdza biskupa Jerzego Mazura. Po mszy, Miejska Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe i delegacje przemaszerowały z Katedry ulicami miasta pod obelisk marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta Ełku.

Tam odbyły się uroczystości oficjalne upamiętniające 94. rocznicę odzyskania niepodległości z udziałem 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Po przemówieniu prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza odczytano apel poległych i oddano salwę honorową, następnie delegacje złożyły kwiaty.

Po uroczystej części obchodów Święta Niepodległości, uczniowie ZS nr 2 w Ełku przedstawili widowisko artystyczne "Dialog z Piłsudskim", który widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Na zziębniętych czekała gorąca wojskowa grochówka.

iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego