Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku
Połączenie kolejowe Ełk - Olecko od stycznia przyszłego roku zniknie z rozkładu jazdy.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydował o likwidacji połączenia kolejowego Przewozów Regionalnych między Ełkiem a Oleckiem.

Ełcki radny Mirosław Sawczyński skierował do Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego list otwarty w sprawie pozostawienia połączeń na tej trasie. W swoim liście radny Sawczyński wskazywał, że podróżują nimi do Ełku zarówno uczniowie jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości pracujący w ełckich firmach. Jest to codziennie kilkadziesiąt osób. Likwidacja połączeń negatywnie wpłynie również na rozwój turystyki, argumentował Sawczyński.

Radny Sawczyński otrzymał odpowiedź od zarządu województwa warmińsko- mazurskiego nie pozostawiającą złudzeń - połączenia zostaną zlikwidowane. Urząd Marszałkowski twierdzi, że pozostawienie tego połączenia Przewozów Regionalnych rocznie generowałoby 800 tysięcy złotych strat (chodzi o 6 połączeń).

Jak tłumaczy w liście Witold Wróblewski - członek zarządu, środki w budżecie przeznaczone na dofinansowanie przewozów co prawda są wyższe niż w 2012 roku, jednak z roku na rok przewoźnik podnosi ceny. Zmusza to zarząd województwa do szukania oszczędności. Również samorządy lokalne nie mają środków w swoich budżetach, żeby dofinansować to połączenie, stąd taka decyzja - pisze Wróblewski.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego