Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Pracownia Diagnostyki Histopatologicznej i Cytologicznej powstała w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku.

Nowa pracownia jest częścią Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej funkcjonującego w placówce. Jej powstanie oznacza przede wszystkim lepszą diagnostykę i zwiększenie skuteczności w leczeniu nowotworów. Skróci się czas oczekiwania na wyniki badań. Do tej pory materiał był wysyłany do ośrodków w dużych miastach, a na wyniki trzeba było czekać nawet trzy tygodnie - poinformował Andrzej Fudala kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej 108 Szpitala Wojskowego w Ełku.

Pracownia będzie służyć nie tylko pacjentom z Ełku. Współpracować będzie również ze szpitalami w sąsiednich miastach. Na razie są w niej wykonywanie badania w zakresie diagnostyki materiału tkankowego, czyli badania histopatologiczne. Od nowego roku prowadzona będzie również ocena preparatów cytologicznych - poinformował patomorfolog dr Mariusz Koda.

Pracowania została wyposażona w sprzęt najnowocześniejszej technologii. To jeden z etapów tworzenia w placówce ośrodka onkologii - informuje Marek Wojcieszek, komendant 108 Szpitala Wojskowego w Ełku. Pracownia została sfinansowana z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego