Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 20 października 2019 roku, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Kolejne sukcesy zawodnika UKS MOS EŁK.

Maciej Falaciński reprezentował Polskę w Zawodach Krajów Europy Środkowej. Zawody odbyły się w dniach 23-25.11.2012 r. w Żylinie w północnej Słowacji. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje narodowe: Węgier, Słowacji, Czech, Słowenii, Serbii, Rumunii oraz Polski.

Pierwszego dnia zawodów Falaciński w wyścigu sztafetowym 4×100 m stylem zmiennym zdobył wraz z kolegami z drużyny narodowej złoty medal. Dodatkowo Maciek wywalczył brąz na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

Drugiego dnia ełczanin startował poza konkursem na dystansie 100 m stylem motylkowym - uzyskując bardzo dobry wynik, który dałby mu drugie miejsce w zawodach. Trzeciego dnia zawodów był czwarty na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Reprezentacja Polski w klasyfikacji ogólnej zajęła drugie miejsce, zwyciężyła drużyna Węgier, na trzecim miejscu sklasyfikowana została reprezentacja Czech.