Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 26 maja 2020 roku, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Szkoły Celne w Ełku
Od nowego roku za wodę i odprowadzanie ścieków zapłacimy więcej. O podwyżce zadecydowali na dzisiejszej sesji ełccy radni miejscy.

Ceny za dostawę wody i odprowadzanie ścieków od nowego roku pójdą w górę. Od stycznia za metr szcześcienny wody w gospodarstwach domowych ełczanie zapłacą 3,31 zł, czyli o 16 groszy więcej niż obecnie. Cena odprowadzenia takiej samej ilości ścieków wzrośnie o 30 groszy.

Z wnioskiem o podniesienie opłat za wodę i odprowadzanie ścieków do miejskich radnych zwrócił się prezes PWiK. Podwyżki to efekt realizowanego w mieście projektu poprawy kanalizacji wodno-ściekowej, który pomimo wielkiego dofinansowania z funduszy unijnych, wymaga również dużego wkładu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku - tłumaczy Wojciech Jassak prezes przedsiębiorstwa. Koszt tej inwestycji to ponad 100 mln złotych. Zakłada ona m.in. przebudowę 40 km sieci wodno-kanalizacyjnej.

Temat podzielił ełckich radnych. Za wzrostem cen wody i odprowadzania ścieków zagłosowało 11 radnych, przeciw było 10, dwóch wstrzymało się od głosu.

W ciągu trzech lat cena metra szcześciennego wody wzrosła w Ełku o prawie 60 groszy, a odprowadzenia ścieków o złotówkę.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego