Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Od stycznia wzrośnie opłata za za pobyt dziecka w przedszkolach miejskich w Ełku.

Od nowego roku rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli miejskich zapłacą 11 zł za dzień spędzony przez malucha w placówce. To o prawie 2 zł więcej niż do tej pory. Po podwyżce dzienna stawka za drugie dziecko wyniesie 8 zł i 30 gr a za trzecie i kolejne 5,50 zł. Podwyżka najbardziej uderzy po kieszeni rodziców jedynaków. Ci za pobyt w przedszkolu swoich dzieci od nowego roku zapłacą około 40 zł więcej.

Podniesienie opłat spowodowane jest nowym systemem rozliczania za usługę przedszkolną - tłumaczy Artur Urbański zastępca prezydenta Ełku. W ubiegłym roku zlikwidowana została tak zwana opłata stała za przedszkole. Teraz samorząd zapewnia darmową opiekę dzieciom w godzinach od 8 do 13. Rodzice dzieci przebywających w placówkach dłużej ponoszą opłatę dzienną ustaloną przez samorząd.

Takie ustalenia sprawiają, że rodzic płaci za czas, kiedy jego dziecko faktycznie przebywa w przedszkolu. To powoduje mniejsze wpływy dla samorządu - powiedział Urbański. Dodał również, że taki system rozliczania pobytu dzieci w przedszkolu to rozwiązanie tymczasowe. Za 8 miesięcy czekają nas kolejne zmiany.

Uchwała rady miasta trafiła do wojewody. Jeżeli zostanie zatwierdzona, wejdzie w życie od 1 stycznia przyszłego roku.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego