Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 26 maja 2020 roku, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Szkoły Celne w Ełku
6 grudnia 2012 r. (czwartek)
godz. 18.00

Dobra książka na Mikołajki

sala koncertowa Szkoły Artystycznej w Ełku
wstęp wolny


Dorosłym też należy się coś dobrego ma Mikołajki. Czemu nie ma być to na przykład dobra literatura i rozmowa z dwiema autorkami książek jednocześnie? Spotkanie z Renatą Kosin i Lidią Zelman to grudniowa propozycja cyklu Artystycznych Czwartków w Szkole Artystycznej.

Renata Kosin, autorka powieści "Mimo wszystko Wiktoria" i "Bluszcz prowincjonalny" łamie stereotyp mówiący o tym, że historia skupiona na emocjach i doświadczeniach kobiet to proza banalna. U Kosin jest przede wszystkim ciekawie - są wyraziste bohaterki, życiowe dylematy, walka ze stereotypami, walka o niezależność, samorealizację, pasje. Autorka przypomina, że każdy może realizować się inaczej - przez karierę, ale także przez macierzyństwo. I nie ma złych wyborów. A każda, nawet najtrudniejsza sytuacja, może być początkiem nowego.

Co ciekawe, akcja powieści "Bluszcz prowincjonalny" toczy się na Podlasiu, bowiem Renata Kosin to rodowita Podlasianka, od kilkunastu lat na stałe zadomowiona na Warmii. W 2011 roku jej miłość do podróży zaowocowała wygraną w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Podróże bez granic". Niestety, na pozostałe pasje (plastyczne, rękodzielnicze, kulinarne, ogrodnicze i kilka innych) zaczęło brakować czasu, dlatego autorka zebrała je wszystkie w ramach jednej, tej największej, którą jest pisanie.

Lidia Zelman z kolei proponuje inny rodzaj literatury – paranormal. "Tożsamość anioła", "Bezsenność anioła" i "Grzechy anioła" to trzy części trylogii jej autorstwa. Jak mówi autorka, lubi anioły, gdyż to niesamowite i tajemnicze postacie, które pojawiają się w wielu religiach i kulturach. Wiedza o nich jest tak szeroka i różnorodna, że nie tylko fascynuje, ale też pobudza wyobraźnię. To pod wpływem tych wszystkich zasłyszanych i przeczytanych opowieści zrodził się w jej głowie świat, który postanowiła utrwalić na papierze i o czym porozmawia z ełczanami.

iS (Szkoła Artystyczna w Ełku)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego