Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 27 maja 2020 roku, imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Szkoły Celne w Ełku
Dwa lata kadencji podsumował Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku. Był to okres nie tylko sukcesów, ale również niepowodzeń.

6 grudnia 2010 roku po raz drugi objął urząd włodarza miasta. Podczas dzisiejszej konferencji Andrukiewicz mówił o tym co udało się zrobić przez ten czas i co jeszcze jest do zrealizowania.

Program wyborczy przedstawiony mieszkańcom miasta dwa lata temu podczas wyborów samorządowych, zawierał 108 pozycji. Jak poinformował Andrukiewicz - udało się zrealizować 98 z nich. Najważniejsze to budowa obwodnicy miasta, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów oraz budowa Parku Naukowo - Technologicznego. W ciągu ostatnich dwóch lat w mieście przybyło m.in. 440 miejsc parkingowych, 73 mieszkania socjalne i komunalne oraz 50 miejsc w żłobkach. Dla najmłodszych ełczan wybudowano 11 placów zabaw.

Dwa lata kadencji to nie tylko sukcesy, ale również niepowodzenia. Chodzi m.in. o plany budowy plaży miejskiej i remont nawierzchni ulicy Suwalskiej. Prezydent mówił również o braku terenów inwestycyjnych, które uniemożliwiają tworzenie nowych miejsc pracy. W kolejnych latach najważniejsze będzie pozyskanie jak największych środków unijnych w nowej perspektywie finansowej.

Czy Andrukiewicz będzie zabiegał o kolejną kadencję na stanowisku włodarza miasta? Jak zapowiedział decyzję podejmie pod koniec obecnej kadencji.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego