Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku
Nowoczesna technologia dotarła już do każdej szkoły na terenie powiatu ełckiego.

Starosta Ełcki Krzysztof Piłat przekazał pięciu podstawówkom i gimnazjom z gminy Kalinowo tablice interaktywne w ramach projektu "Rozwój nauczycieli w Powiecie Ełckim". W taki sprzęt do połowy grudnia zostanie wyposażone jeszcze 13 placówek wiejskich we wszystkich gminach powiatu.

Mobilne tablice interaktywne z edukacyjnym oprogramowaniem do przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i humanistycznych o wartości ponad 66 tys. zł trafią do 18 szkół wiejskich.

Dzięki niej nauczyciel do swojego warsztatu pracy wprowadza nowoczesne metody nauki dla swoich podopiecznych - mówi Starosta Ełcki Krzysztof Piłat. By lepiej zapamiętać, uczniowie podczas procesu uczenia się powinni korzystać z wielu zmysłów: wzrok, słuch, dotyk oraz działanie i ruch. Te możliwości daje tablica interaktywna.

Od kilku tygodni trwają też szkolenia dla 130 nauczycieli. Pedagodzy uczą się m.in. obsługi tablic interaktywnych i języka angielskiego, przygotowują się także do prowadzenia zajęć komputerowych. Obsługi multimedialnego sprzętu nauczyli się już nauczyciele ze szkół podstawowych. Szkolenia nauczycieli gimnazjalnych ruszą w styczniu.

Wyposażenie szkół w tablice interaktywne było możliwe w ramach projektu "Rozwój nauczycieli w Powiecie Ełckim" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Beneficjentem projektu jest Powiat Ełcki, a realizatorem Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. Projekt ruszył 3 września i potrwa do końca kwietnia przyszłego roku.

Udział szkół w projekcie jest bezpłatny. Wartość projektu to ponad 650 tys. zł, 85 procent tej kwoty to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozostała część to krajowe środki finansowe, w tym wsparcie z budżetu powiatu ełckiego.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego