Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku
W niedzielę 9 grudnia w Ełckim Centrum Kultury odbyło się niezwykłe spotkanie ze św. Mikołajem. Organizatorem był Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich posługujący przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Patronat honorowy objął Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.


Powiększ zdjęcie
Sala "Zebra" była wypełniona po brzegi. Przybyło ponad 600 osób, chętnych na przybycie jeszcze więcej, jednakże ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa wprowadzono wejściówki. Program spotkania ze św. Mikołajem był bardzo bogaty. Nie mogło zabraknąć pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz scholii parafialnej. Dla zebranych dzieci ogromną radość wzbudziło przedstawienie "Jaś i Małgosia" wystawiona przez Teatr im. Józefa Węgrzyna, w reżyserii Piotra Kowalewskiego.

Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną oraz choinkową. Zgłoszono 165 prac. Po występie chóru Tomasza Sulimy nadszedł długo wyczekiwany moment przybycia św. Mikołaja. Dzieci przywitały go niezwykle ciepło i radośnie. Po wejściu na scenę każde dziecko mogło zadać świętemu pytanie. Wśród wielu z nich nie zabrakło pytań o miejsce zamieszkania, o to czemu nie goli brody a także dlaczego jest świętym.
Po wywiadzie ze św. Mikołajem na scenę przybył Piotr Karpienia wraz z małżonką Anną. Po przepięknym świątecznym występie nadszedł moment finałowy spotkania: każde dziecko otrzymało prezent od św. Mikołaja. Rozdano ok. 500 paczek.

Uśmiech na twarzach zebranych dzieci był najlepszym dowodem, że spotkanie ze św. Mikołajem było udane - powiedział ks. Adam Wójcicki pomysłodawca i organizator spotkania. Wspólne kolędowanie oraz rodzinna atmosfera zagościła w sercach wszystkich zebranych.

Ewa Murzyn


Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego