Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku
Boże Narodzenie to święta bardzo rodzinne. Osoby, które nie mają bliskich, odczuwają wtedy samotność szczególnie dotkliwie. Najtrudniej jest im przetrwać Wigilię.

Na wigilijne spotkanie (24 grudnia) samotnych i potrzebujących zapraszają: noclegownia Monar-Markot w Ełku oraz Caritas i Diecezja Ełcka.


Tradycyjnie już wigilię dla osób samotnych organizuje noclegownia Monar-Markot w Ełku. Na spotkaniu mile widziany jest każdy. Oczekujemy osób samotnych oraz osób bez stałego miejsca zamieszkania, które nie mają z kim spędzić świat - poinformował Nikodem Kemicer, kierownik Noclegowni Monar-Markot.

Będzie wspólne podzielenie się opłatkiem, upominki dla podopiecznych placówki i śpiewanie kolęd. Pracownicy placówki Monar-Markot odwiedzą również osoby, które wieczór wigilijny spędzają samotnie. Wigilia w placówce Monar-Markot, która mieści się przy ul. Dąbrowskiego 3C rozpocznie się o godzinie 16.30.


Także Caritas i Diecezja Ełcka organizują wigilię dla osób potrzebujących. Jak co roku najpierw odbędzie się spotkanie dla najmłodszych, a później dla osób bezdomnych i samotnych. Wolontariusze odwiedzą również chorych w szpitalach - poinformował ks. Dariusz Kruczyński dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej.

Wigilia dla najmłodszych odbędzie się o godzinie 14.00 w noclegowni przy ulicy Kościuszki 17. Każdy z uczestników otrzyma prezent. O godzinie 16.00 w Pałacu Biskupim odbędzie się wigilia dla osób bezdomnych i samotnych. O godzinie 20.00 wolontariusze z Caritas odwiedzą chorych w szpitalach na terenie całej Diecezji Ełckiej.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego