Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku
Prezydent Ełku wręczył nagrody i wyróżnienia tegorocznym laureatom "Konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Miastem Ełk".

Dziś w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wręczył nagrody i wyróżnienia laureatom V edycji "Konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Miastem Ełk".

Na konkurs wpłynęło 25 prac: 6 prac magisterskich, 11 prac licencjackich, 7 prac inżynierskich oraz 1 praca podyplomowa. Tematyka prac była przeróżna, ale zawsze związana z Miastem Ełk. Prace dotyczyły różnych dziedzin: ekonomii, turystyki, kultury, architektury, administracji, socjologii.

Złożone prace dyplomowe oceniała specjalna Kapituła pod przewodnictwem prof. dr. hab. Kazimierza Zwirowicza, w składzie: dr Bogdan Browarski, prof. Mestwin Stanisław Kostka, ks. dr Jacek Uchan oraz Artur Urbański, Andrzej Semeńczuk i Marta Herbszt. Kapituła przyznała w sumie 3 nagrody i 4 wyróżnienia. Łączna pula nagród w tym roku wyniosła 15 099 zł.

Laureaci konkursu:

» w dziedzinie prac licencjackich:

NAGRODA - Wioleta Malinowska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, za pracę: "Czy jestem już ełczaninem? Analiza tożsamości mieszkańców Ełku za pomocą wywiadu swobodnego".

WYRÓŻNIENIE - Paulina Wiśniewska z Politechniki Białostockiej, za pracę: "Wpływ turystyki na społeczności recepcyjne na przykładzie miasta Ełk".» w dziedzinie prac magisterskich:

NAGRODA - Michał Kalbarczyk z Politechniki Warszawskiej, za pracę: "Analiza techniczno-ekonomiczna budowy skojarzonego źródła energii w mieście o liczbie mieszkańców 50-100 tysięcy".

WYRÓŻNIENIE - Kamil Pieloch z Uniwersytetu w Białymstoku, za pracę: "Dziedzictwo Ziemi Ełckiej w świadomości mieszkańców Pojezierza Ełckiego".» w dziedzinie prac inżynierskich:

NAGRODA - Agata Przybyszewska z Politechniki Białostockiej, za pracę: "Projekt geometrii ronda kołowego na skrzyżowaniu ulic Generała Władysława Sikorskiego z Karola Augusta Bahrkego w Ełku".

WYRÓŻNIENIE - Olga Zawada z Politechniki Białostockiej, za pracę: "Projekt wnętrz Dworca kolejowego w Ełku".

WYRÓŻNIENIE - Monika Birgiel z Politechniki Warszawskiej, za pracę: "Analiza możliwości przekształceń w obrębie kwartału ulic: Wawelskiej, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Armii Krajowej w aspekcie Programu Rewitalizacji śródmieścia miasta Ełk".

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego