Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 4 lipca 2020 roku, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Szkoły Celne w Ełku
Rozpoczyna się realizacja wspólnego projektu miast Ełku i Ozierska. Projekt przewiduje m.in. budowę parków linowych w obu miastach.

"Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko - rosyjskiej współpracy" to kolejny projekt w ramach współpracy Ełku i rosyjskiego miasta Oziersk z Obwodu Kaliningradzkiego. Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju społecznego, gospodarczego i przestrzennego poprzez rozwój potencjału turystycznego Ełku i Ozierska, a także przez nawiązanie i promocję turystycznej współpracy transgranicznej.

Projekt będzie realizowany do grudnia 2014 r. W ramach przedsięwzięcia powstaną 2 parki linowe (jeden w Ełku, a drugi w Oziersku). Park w Ełku będzie zlokalizowany na cyplu nad Jeziorem Ełckim, przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. W czasie realizacji projektu parki będą bezpłatnie udostępnione mieszkańcom i turystom.

Ponadto planowane jest m.in. utworzenie międzynarodowego programu rozwoju turystyki (dokument strategiczny) oraz utworzenie zintegrowanego systemu informacji turystycznej w postaci wielojęzycznej strony www. Odbędzie się także 10 wymian turystycznych dzieci i młodzieży z obu miast.


W zeszłym tygodniu Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podpisał umowę o dofinansowanie projektu z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska - Rosja 2007 - 2013.

Wartość projektu wynosi 458 268,84 Euro. Kwota dofinansowania to 412 441,95 Euro. Wkład własny miast jest następujący: Ełk - 24 221 Euro; Oziersk - 21 605,89 Euro.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego