Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 18 września 2019 roku, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
3 lutego 2013 r. (niedziela)
godz. 16.00 - 19.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny
instruktor: Angelika Muraszkowska


Trzy godziny tańca - maraton zumby w Ełckim Centrum Kultury.

Nie przychodź jeśli:
- nie chcesz spalic zbędnych kalorii,
- nie lubisz być zrelaksowana/zrelaksowany,
- nie chcesz uwolnić endorfin, czyli hormonu szczęścia,
- nie chcesz być przepełniona/przepełniony radością,
- nie lubisz czuć sie szczęśliwa/szczęśliwy,
- nie lubisz dobrze się bawić.

Jeśli zaś dobra zabawa to twój najlepszy przyjaciel, a spalanie zbędnych kalorii i uwalnianie endorfin to twoje hobby, przyjdź na maraton zumby. Weź tylko ze sobą duuużo wody i ręcznik.


W zabawie przy gorących rytmach latynoskich nie liczy się ani wiek, ani poziom sprawności fizycznej, ani też doświadczenie w tańcu czy fitnessie. Aby opanować zumbę niekonieczna jest znajomość kroków tanecznych i dlatego nie tylko osoby tańczące z łatwością odnajdują się podczas zajęć. Powstająca podczas treningów luźna atmosfera zabawy dodaje odwagi osobom nietańczącym, nowo dołączającym do grupy lub tym, którzy do tej pory wahali się przed uczestnictwem w grupowych zajęciach fitness.

ZUMBA - kolumbijskim slangu oznacza "baw się i ruszaj", a tak naprawdę to innowacyjna i przepełniona radością forma fitness zainspirowana latynoskimi rytmami. Slogan, który często towarzyszy zumbie to: "Daj sobie spokój z ćwiczeniami, przyjdź na imprezę!".

Endorfiny - popularny hormon szczęścia. Naukowo udowodniono, że każdy z nas wytwarza endorfiny. Najbardziej pierwotny obszar mózgu jest przystosowany do produkcji tego hormonu. To zaś oznacza, że wytwarza je każdy z nas, podczas najmniejszego nawet wysiłku fizycznego. Endorfiny działają także przeciwbólowo. Promienny uśmiech od ucha do ucha, uczucie przyjemności i zrelaksowania - to efekt działania endorfin.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego