Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 27 maja 2020 roku, imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Szkoły Celne w Ełku
Dwaj mieszkańcy Grajewa ukradli dwa złote pierścionki w sklepie jubilerskim w centrum Ełku. Łupem nie cieszyli się długo, zostali zatrzymani w dniu kradzieży.

Wczoraj około godziny 14.20 do sklepu z wyrobami jubilerskimi w centrum Ełku weszło dwóch młodych mężczyzn. Poprosili ekspedientkę, by pokazała im kilka złotych pierścionków.

Sprzedawczyni podała dwa pierścionki, po jednym dla każdego z mężczyzn. Wtedy obaj wybiegli ze sklepu zabierając biżuterię o wartości około 1000 złotych. Okradziona kobieta powiadomiła policję.

Informacja o tej kradzieży została od razu przekazana wszystkim funkcjonariuszom będącym na służbie. Mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców kradzieży zauważyli w okolicy dworca PKP pełniący wspólnie służbę policjant i strażnik ochrony kolei. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do ełckiej komendy policji.

Mężczyźni nie mieli przy sobie skradzionych pierścionków. W trakcie przesłuchań policjanci ustalili, że jeden ze sprawców wyrzucił łup, gdy zauważył zbliżających się do nich funkcjonariuszy. Policjanci odnaleźli jeden ze skradzionych pierścionków w koszu na śmieci.

Młodzi Grajewianie (21 i 22 lat) noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj też usłyszeli zarzuty kradzieży. Każdemu z nich grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego