Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 20 października 2019 roku, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Kolejny sukces zawodników Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku. W miniony weekend ełccy pływacy wywalczyli 7 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów.

W zmaganiach 15-latków, które odbywały się w Dębicy ełcki MOS reprezentowało troje zawodników - Anna Kotowicz, Mateusz Kasztelan oraz Dominik Sołtowski.

Anna Kotowicz wywalczyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski na dystansie 800m stylem dowolnym oraz brązowy medal na 400m również stylem dowolnym. Dwa razy na podium stawał także Mateusz Kasztelan, który zdobył srebro na dystansie 400m stylem dowolnym oraz brąz na 1500m w tym samym stylu.

W tym samym czasie w olsztyńskiej Aquasferze rywalizowali 14-latkowie. Ełk reprezentowali: Sara Leończuk, Gabriela Arciszewska oraz Szymon Koszorek.

W tych zawodach wysoką formę potwierdziła Sara Leończuk, która wywalczyła trzy brązowe medale na dystansach 50, 200 oraz 800m stylem dowolnym.

Zawodników do mistrzostw przygotowywał Igor Makal.