Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 26 maja 2020 roku, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Szkoły Celne w Ełku
Leśnicy uratowali wilczycę od śmierci. Zwierzę było uwięzione we wnyku.


Powiększ zdjęcie
W piątkowe popołudnie geodeci pracujący na nieruchomości sąsiadującej z lasem w okolicach miejscowości Sajzy (gmina Ełk) poinformowali leśniczego z Wilczewa o dziwnym zachowaniu wilka. Według ich słów, zwierzę rzucało się i warczało, siedząc na zadzie w świerkowym zagajniku.

Leśniczy udał się we wskazane miejsce. Jego oczom ukazał się wstrząsający widok. W kępie gęstych świerków siedział skulony wilk. Jego prawa tylna łapa uwięziona była w grubym wnyku, przymocowanym do drzewa. Drzewa w promieniu dwóch metrów były poobgryzane. Zestresowane zwierzę w szale bólu i bezsilności, nie mogąc się uwolnić, atakowało wszystko, co było w zasięgu jego zębów.

W pułapce kłusownika wilczyca pozostawała co najmniej od tygodnia. Była agresywna i nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Po zaaplikowaniu przez weterynarza środka uspakajającego, przystąpiono do właściwej akcji ratunkowej. Oswobodzono łapę zwierzęcia z wnyku oraz dokonano wnikliwych oględzin: w pułapkę kłusownika wpadła wadera około cztero - pięcioletnia, średniej wielkości i w dobrej kondycji ogólnej. Oprócz otarcia uwięzionej łapy oraz ogólnego osłabienia, nie stwierdzono innych kontuzji. Po zdezynfekowaniu rany zwierzę wstało i o własnych siłach ruszyło w leśne ostępy.


iS (RDLP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego