Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 20 października 2019 roku, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Lotnisko w Pisanicy koło Ełku mogłoby powstać w ciągu najbliższych 2, 3 lat - przekonuje Arkadiusz Primus, koordynator i lider projektu inwestycji.

Wstępną koncepcję lądowiska przedstawili dziś samorządowcom z powiatu ełckiego autorzy projektu inwestycji. Realizowana ona będzie w ramach programu "Odlotowa Polska Wschodnia". Ełk uczestniczy w nim razem z Miastem Chełm oraz Gminą Krosno. Zakończył się właśnie jego 1. etap.

Specjaliści przeprowadzili już "Analizę uwarunkowań rozwoju lotnictwa na Mazurach". Wykluczyła ona powstanie lądowiska w Ledze oraz Ruskiej Wsi. Najlepszą lokalizacją w okolicach Ełku będzie Pisanica. To najkorzystniejsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym. Koszt lądowiska trawiastego to wydatek około dwóch milionów złotych. Powstałoby ono w miejscu starego lotniska - poinformował Ryszard Zaremba prezes biura, które zajęło się opracowaniem projektu. W przyszłości istniałaby możliwość jego rozbudowy. Mogłoby ono wówczas obsługiwać loty regionalne i czarterowe. Jendak zdaniem specjalistów to już koszt około 130 mln złotych i blisko 30 lat oczekiwań. Tymczasem już w ciągu najbliższych 3 lat mogłoby powstać lądowisko trawiaste.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego