Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 20 października 2019 roku, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
W dniach 08-10.03.2013r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich i 17-18 letnich.
UKS MOS EŁK reprezentowało troje zawodników: Kinga Wierzchowska, Robert Wołyniec, Maciej Falaciński.

W Gliwicach startowała 16 letnia Kinga Wierzchowska. Zawodniczka z Ełku zakwalifikowała się do finału B na dystansie 200m stylem grzbietowym. W popołudniowym finale wywalczyła 14 miejsce z czasem 2:31:10.

W Krakowie stawiła się cała czołówka najlepszych zawodników 17 i 18 letnich. Ełk reprezentowało dwoje zawodników z klubu UKS MOS EŁK: Maciej Falaciński i Robert Wołyniec.

Robert Wołyniec poprawił rekord życiowy na dystansie 50 m stylem dowolnym lecz wynik ten nie wystarczył by awansować do finału.

Rewelacyjną formę zaprezentował Maciej Falaciński. Nasz specjalista od stylu grzbietowego już pierwszego dnia w bardzo widowiskowy sposób wywalczył złoty medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Jako jedyny zawodnik złamał barierę 2 minut ustanawiając przy tym nowy rekord okręgu warmińsko - mazurskiego seniorów z czasem 1:58:09.
W drugim dniu mistrzostw emocji nie brakowało. Ponownie na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Falaciński wygrywając wyścig 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 0:25:41 i kolejnym rekordem seniorów okręgu warmińsko - mazurskiego.
Trzeci dzień przyniósł trzeci złoty medal tym razem na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Maciej wygrał wyścig z kolejnym już rekordem okręgu warmińsko - mazurskiego i po raz trzeci został Mistrzem Polski.

Maciej Falaciński został uznany najlepszym grzbiecistą Mistrzostw Polski.
W klasyfikacji medalowej klub UKS MOS EŁK zajął wysokie 5 miejsce.