Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 26 maja 2020 roku, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Szkoły Celne w Ełku
W niedzielę (10 marca) ełczanie rozegrali ostatni mecz w III lidze piłki ręcznej regionu podlaskiego. W hali sportowo-widowiskowej na osiedlu Jeziorna ełcki "Szczypiorniak" zmierzył się z MLKS Czarni Olecko.

Pierwszą połowę ełczanie zaczęli bardzo dobrze, prowadzili nawet siedmioma bramkami. Bardzo wysoką skutecznością popisał się nasz prawy skrzydłowy Jakub Karczewski, który bezwzględnie wykorzystywał każdą sytuację wypracowaną przez kolegów. "Czarni" nie dali jednak za wygraną i wyrównali 13:13.
Druga połowa należała do ełczan - odskoczyli na 2-3 bramki i utrzymywali taką przewagę przez większą część czasu. Niewykorzystany karny i nieskuteczność w ataku wprowadziła nerwowość w drużynie z Olecka. Ełczanie wykorzystali to, wygrywając 30:25. Przerwy w meczu uprzyjemniały kibicom cheerleaderki z Olecka.

Wygrana umocniła ełcki klub na II pozycji w tabeli, z dorobkiem 10 punktów. Na miano króla strzelców oczekuje Artur Bućko (16 marca zagra jeszcze Dąbrowa Białostocka ze Słonecznym Stokiem Białystok).

Skład Ełckiego Klubu Sportowego "Szczypiorniak":
- bramkarze: Paweł Święcicki, Tomasz Mączyński.
- rozgrywający: Artur Bućko, Przemysław Misztal, Krystian Górski, Maciej Byczkowski.
- skrzydłowi: Artur Zapolski, Jakub Karczewski, Szymon Strużyna, Kamil Jabłoński.
- obrotowy: Damian Bekulard, Łukasz Pawlukowski.

Zmagania ligowe będzie można zobaczyć w Ełku od jesieni tego roku, natomiast piłka ręczna będzie gościć w Ełku za sprawą licznych turniejów, które planuje Ełcki Klub Sportowy "Szczypiorniak".

Jeśli ktokolwiek miałby chęć dołączyć do naszej drużyny zapraszamy we wtorki i środy o godz. 19-tej na treningi w hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. św. M.M. Kolbego 11.


Paweł Święcicki
Ełcki Klub Sportowy "Szczypiorniak"

Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego