Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 26 maja 2020 roku, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Szkoły Celne w Ełku
Zgłoszenia dotyczące kradzieży kołpaków samochodowych wpływały do ełckiej komendy policji od kilku dni. Sprawcy zostali zatrzymani.

Do serii kradzieży kołpaków z kół pojazdów pozostawionych na parkingach doszło w okresie od 13 do 15 marca.

W nocy z piątku na sobotę policjanci podczas patrolowania jednego z parkingów w Ełku zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu wyrzucili kołpaki, wsiedli do samochodu i odjechali.

Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi 22-letni mieszkaniec Ełku i 29-latek z gminy Prostki. Dodatkowo kontrola jakiej zostali poddani po zatrzymaniu wykazała, że 22-latek kierujący peugeotem nie posiada prawa jazdy. Został ukazany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

W toku prowadzonych czynności wyjaśniających okazało się, że mężczyźni, którzy tej nocy zostali zatrzymani przez policjantów są sprawcami również wcześniejszych kradzieży kołpaków, do których dochodziło w ostatnim czasie w Ełku.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, których wartość jest szacowana na kwotę 1300 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, odpowiedzą przed sądem. Każdemu z nich grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego