Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 25 września 2020 roku, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Szkoły Celne w Ełku
Na klatce schodowej wyczuwalna była woń konopi indyjskich. Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi mieszkania. Policjanci o pomoc poprosili strażaków.

Policjanci otrzymali informacje, że 35-letni mieszkaniec Ełku może posiadać narkotyki. W poniedziałek (29 lipca) funkcjonariusze ełckiego zespołu do zwalczania przestępczości narkotykowej pojechali do jego mieszkania. Już na klatce schodowej kryminalni czuli wyraźną woń konopi indyjskich, jednak pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał im drzwi. Policjanci mieli uzasadnione przypuszczenia, że właściciel jest w środku i nie chce ich wpuścić. Funkcjonariusze zauważyli, że okna w mieszkaniu Arkadiusza P. są otwarte więc poprosili Straż Pożarną o pomoc. Strażacy przyjechali wozem wyposażonym w podnośnik i pomogli policjantom dostać się do środka.

W mieszkaniu nie zastali właściciela, ale potwierdziła się informacja o tym, że posiada narkotyki. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, 90g suszu marihuany oraz sprzęt służący do wytwarzania i zażywania narkotyków. Po zabezpieczeniu roślin i przedmiotów, których posiadanie jest zabronione kryminalni rozpoczęli poszukiwania Arkadiusza P.

35-letni właściciel przeszukanego mieszkania następnego dnia dobrowolnie w obecności adwokata zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Policjanci przedstawili mu trzy zarzuty: posiadania narkotyków i uprawy konopi indyjskich oraz posiadania sprzętu do wytwarzania i zażywania narkotyków. Z policyjnych baz danych wynika, że Arkadiusz P. był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego