Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 26 września 2020 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
16 sierpnia 2013 r. (piątek)
godz. 20:00

amfiteatr w Ełku
bilet: 15 zł


Koncert Muzyki Filmowej
Orkiestra Filharmonii Lwowskiej WIRTUOZI LWOWA
dyryguje: Krzesimir Dębski
spiew: Anna Jurksztowicz


Krzesimir Dębski - kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent.
Studiował kompozycję i dyrygenturę w PWSM w Poznaniu. W latach 80 XX wieku zajmowal sie jazzem - wraz z zesolem String Connection zagrał ponad 1000 Koncertow w 25 krajach, tym koncerty na najważniejszych festiwalach jak w Montrealu, Paryzu, Berlinie, Hadze, Helsinkach i Reno (USA).
Jego partnerami byli Charlie Mariano, Wolfgang Dauner, Didier Lockwood, Jean-Luc Ponty, Mark O,Connor, Regina Carter. W ankietach pism "Jazz Forum" i "Down Beat" uznany został czołowego jazzowego muzyka europejskiego.
W latach 90 ograniczył działalność koncertową poświęcając sie poważnej twórczości kompozytorskiej (skomponowal ponad 60 utworow symfonicznych w tym 2 symfonie, 4 oratoria, operę, kilkanaście koncertów instrumentalnych i duże formy wokalno - instrumentalne), ale najbardziej znany jest z muzyki filmowej (ponad 100 filmów) i muzyki teatralnej. Jako dyrygent współpracował gościnne z niemal wszystkimi polskimi orkiestrami, a także Moscow Symphony, Irish BBC Orchestra, Sud-West Orchester Baden-Baden, a ostatnio orkiestrami: Teatro Municipal Rio de Janeiro i Oquesta Nacional de Chile. Jego utwory wykonywali Vadim Riepin, Jose Cura,Canadian Brass, 12 Cellisten Berliner Filharmoniker, Jose Carreras, Nigel Kennedy. Jego koncerty skrzypcowe prawykonywali Daniel Stabrawa i Konstanty Andrzej Kulka. Wielokrotnie nagradzany za działalnośc w każdej dziedzinie którą uprawia.Orkiestra Filharmonii Lwowskiej WIRTUOZI LWOWA powstała w 1994 roku z najlepszych lwowskich muzyków. W krótkim okresie czasu stała się wyjątkową "wizytówką" prastarego Lwowa, jego bogatej kulturalnej tradycji i jednym z najbardziej ekskluzywnych zespołów Ukrainy, który godnie prezentuje Ukrainę w prestiżowych koncertowych salach świata. Założycielem, niezmiennym kierownikiem artystycznym orkiestry jest Sergij Burko, narodowy artysta Ukrainy, znany w Ukrainie i zagranicą działacz muzyczny i organizator wielu artystycznych projektów. Koncertmistrzem, kierownikiem - zasłużony artysta Ukrainy Wołodymyr Duda, muzyk o ogromnym doświadczeniu, świetny interpretator muzyki współczesnej i klasycznej, uczestnik wielu europejskich orkiestr i festiwali. Orkiestra wykonała ponad 500 koncertów. Z wielkim sukcesem występowała na Ukrainie oraz w : Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Słowacji, Belgii, Izraelu, Kolumbii, Ekwadorze, Holandii, Danii, Watykanie, Włoszech, a także w stolicach panstw Centralnej Ameryki: San Salwador, Guatemala City, Tegucigalpa, San Jose, Managua. Orkiestra zainicjowła wiele artystycznych projektów, takich jak "Talenty III tysiąclecia", "Muzyczne dynastie Ukrainy", "Skrzypce Guarnieri i Stradivari we Lwowie", "Nowa muzyka w Ukrainie" i nagrała 10 płyt CD: "Antologia ukraińskiej muzyki", z muzyką popularną "Skrzypek na dachu" oraz "Muzyka dla wszystkich", z muzyką współczesnych amerykańskich kompozytorów, "A.Vivaldi - Cztery Pory roku" oraz popularne melodie hitów rockowych "Czy mnie pamiętasz".

iS (ECK)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego