Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 26 września 2020 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Sprawdzaj historię swojego leczenia bez wychodzenia z domu. Zarejestruj się w mobilnym stanowisku ZIP w Starostwie Powiatowym w Ełku.

Zintegrowany Informator Pacjenta działa od 1 lipca. Historię swojego leczenia pacjenci mogą sprawdzać bez wychodzenia z domu za pomocą ZIP-u. Aby uzyskać informację na temat przebiegu naszych chorób, nie trzeba już iść do siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia, wszystkie te dane są zapisane w systemie. Wystarczy się tylko zalogować.

Aby zarejestrować się w systemie, każdy musi osobiście przyjechać do oddziału NFZ w swoim regionie. I tam może odebrać dane potrzebne do swojego osobistego konta w NFZ, czyli login i hasło.

Dzięki tym danym możemy zarejestrować się w systemie i mieć wgląd w prywatną historię chorób od roku 2008. Sprawdzimy, jakie leki przepisał nam na receptę lekarz, gdzie i kiedy je kupiliśmy i ile NFZ za nie zapłacił. Podobnie w przypadku otrzymania refundowanych przedmiotów ortopedycznych, np. protezy albo aparatu słuchowego.

Będzie tam informacja, czy jesteśmy ubezpieczeni, do której przychodni i do jakiego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej jesteśmy zapisani, kto jest naszą pielęgniarką środowiskową czy położną czy gdzie jesteśmy zapisani w kolejce na zabieg. Możemy dowiedzieć się, gdzie i na co można leczyć się bezpłatnie i w jakich godzinach pracuje w poradni specjalistycznej dany lekarz.

Aby ułatwić życie pacjentom, pracownicy NFZ ruszają w teren z mobilnymi stanowiskami ZIP, gdzie będzie można się zarejestrować. Jedno z nich w poniedziałek 5 sierpnia i we wtorek 6 sierpnia będzie zlokalizowane w budynku Starostwa Powiatowego w Ełku przy ul. Piłsudskiego 4 (na parterze, przy kominku). Stanowisko będzie czynne w godz. 9-15.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego