Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 26 września 2020 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
W długi sierpniowy weekend cykl maratonów rowerowych Merida Mazovia MTB Marathon zawita aż do trzech mazurskich miejscowości: Gołdapi, Orzysza i Ełku.

W niedzielę, 18 sierpnia, w Ełku odbędzie się XIII etap cyklu letniego Merida Mazovia MTB Marathon, a zarazem finał rowerowego weekendu na Mazurach. Zawodnicy wystartują z kameralnej ulicy Nadjeziornej w centrum Ełku. Maraton odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Ełku.

Trasa maratonu poprowadzona będzie w całości na terenie Gminy Ełk, w znacznej części nad brzegami jezior. Widok ze zdobywanych wzgórz powinien zrekompensować zawodnikom zmęczenie po wielodniowych kolarskich zmaganiach. Ostatni podjazd to zdobycie Góry Bunelka, na którą tylko nieliczni kolarze są w stanie wjechać na rowerach. Podjazd ten będzie równocześnie premią o Puchar Wójta Gminy Ełk. Dekoracja zwycięzców i finał imprezy odbędzie się na plaży nad Jeziorem Ełckim.

Podczas maratonu w Ełku zawodnicy będą mogli wybierać spośród trzech dystansów. Dystans Hobby, o długości 7 km, przeznaczony jest głównie dla młodszych uczestników z opiekunami. Dystans Fit, dedykowany początkującym i średniozaawansowanym, będzie miał długość do 28 km. Natomiast dystans Mega, mający 61 km, to prawdziwe kolarskie wyzwanie dla wytrzymałych zawodników.

Mieszkańcy będą mogli zmierzyć się w odrębnej klasyfikacji.

Sportowej rywalizacji w Ełku towarzyszyła będzie akcja "Ciśnienie na życie", zachęcająca do bezpłatnego pomiaru ciśnienia oraz promująca badania profilaktyczne i zdrowy tryb życia.

Nie zabraknie atrakcji poprzedzających maraton. W piątek, 16 sierpnia o godz. 20.00 na Plaży Miejskiej w Ełku rozpocznie się nocny nightskating oraz jazda na rowerach. Natomiast dzień przed maratonem, w sobotni wieczór, o godzinie 20.00 na Promenadzie nad Jeziorem Ełckim odbędzie się koncert.

W czwartek 15 sierpnia w Gołdapi odbędzie się XI etap cyklu, a w sobotę 17 sierpnia w Orzyszu etap XII. Sierpniowy weekend na Mazurach to ciekawa propozycja na rodzinny, sportowy odpoczynek.

Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego