Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 26 września 2020 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Miejska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ełku zajęła II miejsce w IX Wojewódzkim Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych.

IX Wojewódzki Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych im. Jana Wiśniewskiego odbył się w niedzielę 11 sierpnia 2013 r. w Lidzbarku Warmińskim. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.

Celem przeglądu jest wyzwalanie intencji twórczej, integracji różnych środowisk muzycznych. Przegląd rozpoczął się barwnym, efektownym wejściem poszczególnych orkiestr na lidzbarski deptak, gdzie w ramach konkursu orkiestry zaprezentowały po trzy utwory.

Po zaciętej rywalizacji jury postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowej Orkiestrze Dętej przy OSP w Płośnicy, II miejsce Miejska Orkiestra Dęta OSP w Ełku, a III miejsce Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Lidzbarku.

Jak zauważyła komisja konkursowa poziom przygotowania uczestników był wysoki i cieszy fakt, że w składzie orkiestr jest dużo młodzieży.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego