Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 24 września 2020 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Szkoły Celne w Ełku
Typowali kobietę, która miała na szyi zawieszony złoty łańcuszek. Następnie szli za nią i w dogodnym momencie, zrywali go z szyi. Ofiarami złodziei padały starsze panie.

W ostatnim czasie ełccy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od starszych pań, którym zostały skradzione złote łańcuszki. Sposób działania sprawców kradzieży w większości przypadków był bardzo podobny. Zwykle sprawca typował sobie ofiarę, która miała na szyi zawieszony złoty łańcuszek. Następnie szedł za nią i w dogodnym momencie, zrywał go z szyi pokrzywdzonej.

Ełccy kryminalni nieustannie pracowali nad rozwiązaniem tych spraw. W wyniku intensywnych czynności policjanci ustalili, że czynów tych dokonał 26-letni mieszkaniec gminy Ełk. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalono 26-latek dopuścił się czterech takich kradzieży, a skradzioną biżuterię sprzedawał w ełckich lombardach. 26-latek już usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Policjanci zatrzymali także znajomego mężczyzny, 33-lataka z Ełku, który 6 lipca bieżącego roku również dopuścił się podobnej kradzieży.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego