Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 24 września 2020 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Szkoły Celne w Ełku
Do wypadku cysterny wiozącej 30 tys. litrów oleju napędowego doszło w czwartek nad ranem w okolicach miejscowości Straduny. Cysterna wpadła do rowu. Kabina kierowcy zaczęła się palić.

Do wypadku doszło około godziny 2 w nocy w pobliżu miejscowości Straduny w gminie Ełk. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn ciężarówka na prostym odcinku drogi zjechała do rowu, przewróciła się i dachowała. Kabina kierowcy stanęła w płomieniach.

Kierowca został wydobyty z pojazdu jeszcze przed przybyciem strażaków. Wydostali go przypadkowi kierowcy, którzy jako pierwsi przejeżdżali obok miejsca wypadku. Tylko dzięki szybkiej pomocy ten człowiek żyje. Kiedy przyjechała straż pożarna, płomienie obejmowały już całą kabinę i sięgały na wysokość pięciu metrów - poinformował Jarosław Pieszko, rzecznik prasowy ełckich strażaków. Strażakom udało się opanować sytuację i ugasić ogień. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia zbiorników.

W wypadku niewielkich obrażeń doznał 29-letni mężczyzna, który jak się okazało był pijany. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ustalają teraz, czy to on kierował cysterną - poinformowała Anna Przybyłek, rzecznik prasowy KPP w Ełku.

29-latek z urazem barku został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Po opatrzeniu mężczyzna został zwolniony ze szpitala, a następnie zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany w związku ze zdarzeniem. Może usłyszeć zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania katastrofy w ruchu lądowym za co kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego