Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 26 września 2020 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
PKP S.A. ogłosiły przetarg na remont dworca kolejowego w Ełku wraz z przebudową placu przydworcowego i wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej.

Budynek dworca głównego w Ełku wybudowano niemal 150 lat temu. Przez ten czas przeszedł wiele zmian, a swój współczesny kształt budynek zyskał po II wojnie światowej. Obecnie dworzec wymaga gruntownego remontu, o którym mówi się od lat. Obiekt jest jednak własnością PKP S.A., stąd takiej inwestycji nie mogło wykonać Miasto.

Samorząd Ełku od dawna prowadził rozmowy z właścicielem i zabiegał o przyspieszenie decyzji o remoncie dworca. Projekt przebudowy jest już gotowy od roku, a mieszkańcy czekają na rozpoczęcie prac.

19 sierpnia PKP S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie remontu dworca kolejowego "Ełk Główny" wraz z przebudową placu przydworcowego i wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej. Teraz jest wreszcie szansa, że w niedługim czasie ełcki dworzec odzyska dawny blask i stanie się kolejną wizytówką miasta.

W ramach inwestycji planowane jest m.in. wymiana wszystkich instalacji w budynku, włącznie z ogrzewaniem, wymiana okien, modernizacja dachu, wykonanie nowych podłóg, wykonanie nowej elewacji podjazdy dla niepełnosprawnych. Będzie więcej parkingów oraz system monitoringu w celu poprawy bezpieczeństwa podróżnych.

Oferty można składać do 6 września. Kryteria oceny to: cena (70 %) oraz termin realizacji (30 %).

By zapewnić ciągłość obsługi pasażerskiej wykonawca inwestycji będzie zobowiązany do przygotowania dworca tymczasowego.

iS (UM Ełk - kurierkolejowy.eu)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego