Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 24 września 2020 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Szkoły Celne w Ełku
Ełk odwiedziła profesjonalna ekipa filmowa z Kanady. Miasto Ełk wytypowano do programu telewizyjngo "OK Poland!", w którym Kanadyjczycy zobaczą ełcką kolejkę wąskotorową.

"OK POLAND!" to cykl programów telewizyjnych, którego celem jest odsłona uroków Polski mieszkańcom Kanady. W cyklu zostaną ujęte zarówno najciekawsze miejsca o walorach krajobrazowych łącznie z górami i jeziorami, a także zabytki i atrakcje turystyczne.

Reżyser, a zarazem pomysłodawca programu P. Irmina Somers zaznacza, że nie będzie to zwykły niszowy film promocyjny, ale niezapomniana seria, która od października ma być pokazywana w ogólnokrajowych stacjach w całej Kanadzie. Omni TV i City TV (to te stacje wyemitują program) zapewniają sygnał na całej szerokości Kanady, aż do 95% obywateli, a więc do ponad 30 mln mieszkańców, te liczby robią wrażenie.

W Ełku reżysera programu zauroczył widok jeziora z ełckiej promenady, Plac Jana Pawła II i "zielony mostek", a także kolejka wąskotorowa, która od lat pełni rolę jednej z głównych atrakcji turystycznych miasta, a jednocześnie jest obiektem zabytkowym utrzymanym w klimacie "Retro".
Ełcką kolejkę wąskotorową reżyser postanowił umieścić w programie. Urokliwy parowóz na wąskim torze będą mogli obejrzeć telewidzowie za oceanem.

Program na antenę wejdzie z początkiem października. W każdy piątek o godzinie 21:00 będą premiery odcinków, czyli w czasie najlepszej oglądalności - podkreśla Somers. Patronat nad samym projektem sprawuje Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Toronto. Siedmioosobowa ekipa odwiedziła już Zieloną Górę, Wadowice i Zakopane.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego