Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 24 września 2020 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Szkoły Celne w Ełku
Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zofii Nasierowskiej w Ełku

zaprasza do wzięcia udziału
w NARODOWYM CZYTANIU FREDRY ...

sobota, 7 września 2013r.


"Narodowe Czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.
Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.


Narodowe Czytanie w Ełku będzie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku we współpracy z Radiem 5, Miejskim Zakładem Komunikacji, Sklepem Adaś, Pubem Żądło oraz lokalnymi politykami i samorządowcami.

Od rana w Radiu 5 odtwarzane będą czytane przez samorządowców utwory Fredry. W autobusach komunikacji miejskiej pojawią się w formie naklejek fragmenty utworów pisarza. W sklepie Adaś na wieszakach z ubraniami pojawią się zawieszki z fraszkami Fredry.

W programie przewidziano poranek z bajkami dla dzieci - czytanie bajek Fredry dla najmłodszych przed Miejską Biblioteką Publiczną w Ełku. Przed południem odbędzie się konkurs dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. "Czytanie Fredry" (przy sprzyjającej aurze odbędzie się w miejskim parku). Po południu zaaranżowany zostanie "Pojedynek fredrowski dla Vipów", w którym lokalni politycy i znane osobistości staną w parach w konkurencji na najlepszą interpretację utworów Fredry. Wieczorem w Pubie Żądło odbędzie się "Fredro po 22.00" - dyskoteka w strojach z epoki oraz konkurs na czytanie fraszek.

iS (MBP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego