Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 26 września 2020 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz gościł dziś w Ełku.

W Urzędzie Miasta spotkał się z samorządowcami, przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej, urzędu pracy, organizacji pozarządowych oraz rodzinnych domów dziecka. Rozmowy dotyczyły bieżących problemów z jakimi borykają się osoby zajmujące się w powiecie ełckim obszarem polityki społecznej.

Minister odniósł się również do problemu bezrobocia, które w naszym regionie jest ogromne. Według najnowszych danych w powiecie ełckim co czwarta osoba jest bez pracy. Ministerstwo Pracy opracowuje program aktywizacyjny, dzięki któremu sytuacja miałaby się poprawić. Jak zapowiedział Kosiniak-Kamysz szczególny nacisk zostanie w nim położony na osoby długotrwale bezrobotne ze środowisk wiejskich. W Ełku minister zapewnił również o dodatkowych 7% z funduszu pracy, które zostaną przeznaczone na utrzymanie powiatowych urzędów pracy. Dzięki temu uda się uniknąć zapowiadanych zwolnień urzędników - poinformował Krzysztof Piłat Starosta Powiatu Ełckiego.

Wizyta Władysława Kosiniaka-Kamysza w Ełku nie ograniczyła się do spotkania w ratuszu. Minister odwiedził również jednostki zajmujące się pomocą społeczną - poinformował Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku. M.in. był w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami", oratorium św. Jana Bosko na osiedlu Jeziorna i Domu Pomocy Społecznej "Tęczowy Dom". Spotkał się również ze streetworkerami i ich podopiecznymi.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego