Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 24 września 2020 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Szkoły Celne w Ełku
W Domu Samotnej Matki w Ełku schronienie znajdzie 30 kobiet. Jego budowa trwała dwa lata i pochłonęła ponad 5 mln złotych. Dziś został uroczyście poświęcony.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele p.w. bł. Jana Pawła II na os. Jeziorna pod przewodnictwem abpa Gerharda Ludwiga Mulera - prefekta kongregacji nauki i wiary.

Dom Samotnej Matki powstał dzięki Caritas Diecezji Ełckiej. Placówka wejdzie w skład Centrum Pomocy Społecznej i Medycznej. Oprócz Domu dla samotnych matek będzie tam również funkcjonowała poradnia rodzinna i terapeutyczna, gdzie zatrudnieni zostaną m.in. prawnik, psycholog, pedagog i pracownik socjalny. Planowane jest również uruchomienie telefonu zaufania. Z pomocy Centrum korzystać będą mogli nie tylko podopieczni placówki, ale również mieszkańcy, poinformował ks. Dariusz Kruczyński - dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej.

Na dzisiejszej uroczystości obecny był Władysław Kosiniak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej. Szef resortu przyznał, że działanie organizacji pozarządowych, które tworzą tego typu placówki uzupełniają rolę państwa w zakresie pomocy społecznej.

Powstanie Domu Samotnej Matki na os. Jeziorna nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc darczyńców i samorządów, powiedział ks. Jerzy Mazur - biskup Diecezji Ełckiej.

Pierwsze podopieczne zostaną przyjęte do Domu Samotnej Matki w październiku tego roku.

To nie jedyna inwestycja, którą realizuje ełcka Caritas. W pobliżu Domu Samotnej Matki trwa remont budynku, który będzie pełnił rolę domu seniora. Jego budowa zakończy się w 2015 roku, poinformowała Renata Stańczyk z Caritas Diecezji Ełckiej.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego