Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 24 lutego 2021 roku, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Szkoły Celne w Ełku
23 września rusza na Warmii i Mazurach szczepienie lisów przeciw wściekliźnie. W ciągu trzech tygodni nie należy wyprowadzać zwierząt domowych do lasów.

Szczepionki przeciw wściekliźnie będą zrzucane z samolotów, akcja potrwa pięć dni - poinformował Wojewódzki Inspektorat Weterynarii. Na południu województwa zrzuconych zostanie około 20 dawek na kilometr kwadratowy, a na północy około 30. Szczepionki przeciw wściekliźnie mają wielkość około czterech centymetrów, są koloru szarego i mają kształt stożka. Inspektorat weterynarii zaleca, aby ich nie dotykać, bowiem pozostawienie na szczepionce ludzkiego zapachu sprawi, że nie zjedzą jej lisy.

W okresie wykonywania szczepień i dwóch tygodni po zrzuceniu szczepionki zalecane jest unikanie wchodzenia bez potrzeby na teren lasu, zachowywanie ostrożności w czasie pobytu na polach i terenach przyleśnych. Nie należy w tym okresie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy zaleca się prowadzić na smyczy i w kagańcu.

W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii. W przypadku dostania się szczepionki na uszkodzoną skórę człowieka względnie jego oczy, jamę ustną czy nos, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza.

iS
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego