Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 26 lutego 2021 roku, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Szkoły Celne w Ełku
12 października 2013 r. (sobota)
godz. 12.00

sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny


Ełckie Centrum Kultury zaprasza na obchody "Regionalnego Święta Miodu". Jest to jedno z ostatnich tegorocznych wydarzeń wpisanych do stałego kalendarza imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego. Celem Święta Miodu i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, w tym miodu, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych.

W trakcie Święta mieszkańcy Ełku i turyści będą mogli poszerzyć wiadomości na temat właściwości odżywczo-zdrowotnych miodów. Odbędą się również konkursy na najlepszy miód: rzepakowy, lipowy, gryczany, odmianowy i wielokwiatowy, w którym do rywalizacji staną pszczelarze z naszego regionu.

Organizatorzy zapraszają również do uczestnictwa w Święcie wszystkie gospodynie domowe, które mogą poszczycić się wspaniałymi wypiekami z dodatkiem miodu. Odbędzie się bowiem "Konkurs na najlepsze ciasto z miodem". Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie zgłoszenia - najpóźniej do 10 października 2013 - karty zgłoszenia dostępne są w pokoju nr 7 Ełckiego Centrum Kultury.

Program:
godz. 12:00
- oficjalne rozpoczęcie Święta Miodu - prowadzi dr Grzegorz Russak
- kiermasz miodów i produktów pszczelarskich
- występ zespołu Pojezierze
godz. 12:00 - 14:00
- konkurs na najlepszy miód: rzepakowy, lipowy, gryczany, odmianowy i wielokwiatowy
godz. 13:30
- konkurs na najlepsze ciasto z miodem
godz. 15:30
- rozstrzygnięcie konkursów i ogłoszenie wyników

iS (ECK)
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego