Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 26 lutego 2021 roku, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Szkoły Celne w Ełku
Miasto Ełk zostało wybrane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Olsztynie do zaprezentowania partnerom z Rosji swoich działań i osiągnięć z zakresu polityki społecznej. Do Ełku przyjechała delegacja z Kaliningradu.

25 września 2013 r. Ełk odwiedzili przedstawiciele podkomisji ds. polityki socjalnej działającej w ramach Komisji ds. Zatrudnienia i Polityki Socjalnej Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów Rzeczypospolitej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.

Celem wizyty w Ełku była prezentacja dobrych praktyk z zakresu polityki społecznej, które mogą posłużyć jako wzór do realizacji i rozwoju w Obwodzie Kaliningradzkim. W naszym mieście delegacja miała okazję zapoznać się z pracą ełckich pedagogów ulicznych, obejrzeć film zrealizowany przez ich podopiecznych oraz odwiedzić Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Pod Kasztanami" w Ełku.

Wizyta w Ełku była elementem wizyty studyjnej w naszym województwie, która odbyła się od 25 do 27 września 2013 r. Główne tematy poruszane w trakcie spotkań w Polsce to: praca z młodzieżą dysfunkcyjną m.in. poprzez streetworkerów oraz aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Goście odwiedzili Ełk, Biskupiec oraz Olsztyn.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego