Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
10 października 2013 r. (czwartek)
godz. 18.00

sala koncertowa Szkoły Artystycznej w Ełku
wstęp wolny


Szkoła Artystyczna zaprasza na rozmowę o włoskiej kulturze, smakach i krajobrazach Toskanii i stylu życia Włochów. O tym wszystkim opowie Vito Casetti, w którego żyłach płynie polsko-włoska krew...

Mama Janina - ukończyła szkołę ekonomiczną w Trójmieście. W czasie studiów spotkała Roberto Casetti'ego - włoskiego kompozytora, który w 1964 został absolwentem akademii muzycznej we Florencji. Poznali się, pokochali i postanowili resztę życia spędzić razem, dlatego zaraz po studiach wyjechała do Toskanii.

Janina i Roberto wzięli ślub we Florencji. Pięć lat później przyszedłem na świat. Dzieciństwo i młodość spędziłem wśród florenckich wzgórz. Na letnie wakacje przyjeżdżałem do dziadków w Gdańsku. Kiedy miałem pięć lat, na koloniach nad polskim morzem zdobyłem dyplom "Śledzika Bałtyckiego". Był nagrodą za to, że zjadłem coś, co na pewno nie nadawało się do jedzenia. W 1980 roku z bratem mamy nosiłem kanapki strajkującym stoczniowcom.

Wiedziałem o Polsce sporo. I świetnie się tutaj czułem, ale uczyłem się i studiowałem we Florencji. W XV wieku Florencja była nazywana bankiem Europy. Prawdopodobnie historia tak mocno zadziałała na moją podświadomość, że postanowiłem pójść w ślady Medyceuszy. Zacząłem pracować w sektorze finansowym. Zajmowałem się pośrednictwem finansowym i ubezpieczeniami. Moja kariera rozwijała się tak dobrze, że w 1999 roku zostałem oddelegowany do założenia polskiego oddziału Star Service International (SSI). Krótko przed przyjazdem do Polski wziąłem ślub z piękną Włoszką o imieniu Monika, z którą mam uroczego Alessandro i wspaniałą Guendalinę.

Polsko-włoskie korzenie oraz praca, którą się zajmuję sprawiły, że wkrótce zetknąłem się z mediami. Przed kamerą zadebiutowałem w programie „Europa da się lubić". Kilkanaście razy byłem gościem Moniki Richardson. Spełniłem wszystkie kryteria, by w 2004 roku wziąć udział w wielkiej przygodzie, którą była emitowana przez TVN "Wyprawa Robinson". W egzotycznej Malezji ponownie odkrywczo potraktowałem spożywanie frutti di mare. Kilka miesięcy później w TVN Siedem prowadziłem interaktywny teleturniej "Garito". A od września ubiegłego roku w każdy weekend budzę Polskę w programie "Dzień dobry TVN". Oprócz tego prowadzę cykliczne imprezy pod szyldem "Serata Italiana", zajmuję się konferansjerką, a w klubach gram jako deejay.

iS (SzArte Ełk)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego