Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
Za oszustwa odpowie 33-letni mieszkaniec powiatu ełckiego, który podawał się za policjanta.

Ełccy funkcjonariusze na przełomie sierpnia i września otrzymali kilka zgłoszeń o mężczyźnie, który podając się za funkcjonariusza policji dopuścił się oszustw na terenie miasta.

Mężczyzna w jednym ze sklepów "na potrzeby śledztwa" zabezpieczył zgrzewkę piwa. 33-latek pokazał ekspedientce dokument przypominający legitymację policyjną i przedstawił się podając stopień oraz imię i nazwisko ełckiego policjanta. Powiedział, że wykonuje czynności w sprawie kradzieży piwa, która miała miejsce w tym sklepie poprzedniego dnia. Niczego nieświadoma ekspedientka wydała fałszywemu funkcjonariuszowi 24 puszki piwa. Gdy zorientowała się, że mogła zostać oszukana zgłosiła się do komendy policji.

Fałszywy policjant pojawił się również w skupie metali kolorowych, gdzie podejmował czynności związane z rozpytywaniem właściciela na okoliczność rzekomego kupna przez niego kradzionych przewodów miedzianych. Poproszony o okazanie legitymacji służbowej uciekł. Nie zraziło go to jednak przed kolejną interwencją.

Tego samego dnia "fałszywy policjant" podając się za dzielnicowego próbował wylegitymować mężczyznę zarzucając mu niewłaściwą opiekę nad matką. Usiłował także podać mu do podpisania dokumenty bankowe.

Policjanci ustalili, że za funkcjonariusza podaje się 33-letni mieszkaniec powiatu ełckiego. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzut podawania się za funkcjonariusza i wykonywanie czynności służbowych. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara 1,5 roku pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego