Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
Zapraszamy ełczan do sprawdzenia swojej sprawności fizycznej podczas "Testu Coopera".

W niedzielę 13 października w Ełku każdy będzie mógł poddać się Testowi Coopera, by sprawdzić swoją formę fizyczną i ocenić ją zgodnie z międzynarodową normą. Start o godz. 12:00. Wstęp wolny.

Z powodu remontu bieżni stadionu miejskiego wydarzenie odbędzie się na stadionie im. Kamili Skolimowskiej przy ul. 11 listopada 24 (stadion Zespołu Szkół nr 1 w Ełku, czyli "Chemiaka").

Zawodnicy zostaną przydzieleni do kilku serii, ich ilość zależeć będzie od liczby chętnych. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów od godziny 11.00 do 13.00. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na Stadionie im. Kamili Skolimowskiej. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą test otrzymają certyfikat uczestnictwa.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu.

iS
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego