Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziś w Ełku odbyły się miejskie i wojewódzkie obchody tego święta. Na zaproszenie prezydenta Tomasza Andrukiewicza w Urzędzie Miasta zgromadzili się dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy miejskich szkół i przedszkoli, którym prezydent Ełku przyznał nagrody za wybitne osiągnięcia i zasługi.

Dzień Edukacji Narodowej przypada 14 października. W Ełku obchody tego święta odbyły się dzisiaj (15 października) w Urzędzie Miasta Ełku oraz Ełckim Centrum Kultury.

O godz. 9:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku odbyła się miejska uroczystość, która rozpoczęła się występem artystycznym dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku oraz z Miejskiego Przedszkola "Perełka" im. Jana Brzechwy.

Na zaproszenie Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza w uroczystości wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi z miejskich placówek oświatowych. Poznaliśmy osoby, które otrzymały w tym roku nagrody Prezydenta Miasta Ełku za wybitne osiągnięcia i zasługi na rzecz podnoszenia jakości edukacji w mieście.

W imieniu miejskiego samorządu gratulacje i życzenia składali gościom: Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Ełku Stefan Węgłowski, Zastępcy Prezydenta Miasta: Artur Urbański i Kamil Buksa oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Stanisław Zalewski.

Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Ełku nastąpiło podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które rozpoczęły się dziś o godz. 11.00 w Ełckim Centrum Kultury.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Wojewoda Warmińsko - Mazurski Marian Podziewski oraz Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska, obecni na dzisiejszej uroczystości. W wydarzeniu uczestniczyli także samorządowcy, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych z okolicznych gmin i powiatów (z wschodniej części województwa). W trakcie uroczystości dyrektorom i nauczycielom wręczono odznaczenia, medale i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego