Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 4 października 2023 roku, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Szkoły Celne w Ełku
Wczorajszy przetarg na sprzedaż działki miejskiej wyłonił kandydata na nabywcę działki budowlanej przy ul. 11 Listopada w Ełku. Został nim McDonald's Polska.


Powiększ zdjęcie
Grunt o powierzchni 1,05 ha położony jest w pobliżu ronda przy ul. 11 Listopada i obwodnicy miasta. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod działalność usługową i handlową.

Na przetarg ustny nieograniczony zgłosiło się trzech oferentów (wpłynęły trzy wadia), odbyło się jedno przebicie. Kandydat na właściciela gruntu zaproponował kwotę 2 711 500 zł netto za działkę miejską. Czynność wyłonienia nabywcy uprawomocni się po 7 dniach. W ciągu kolejnych 30 dni miasto wyznaczy termin, kiedy przed notariuszem sprzeda grunt, a właścicielem stanie się wyłoniony kandydat.

Z uzyskanych przez Urząd Miasta informacji wynika, że restauracja może powstać już do połowy przyszłego roku. Zatrudnienie może znaleźć w niej 30-40 osób, a w sezonie letnim nawet dwukrotnie więcej. Prezydent zapoznał się ze wstępną wizualizacją zagospodarowania terenu, restauracji oraz powstania w pobliżu obiektu handlowego.

Pierwsze rozmowy na temat powstania restauracji McDonald's miasto podjęło ponad 10 lat temu. Zmieniały się propozycje lokalizacji obiektu. W 2007 r. roku, kiedy było już wiadomo, że będą realizowane kolejne etapy budowy obwodnicy miasta, a grunty położone przy niej zyskają zdecydowanie większą atrakcyjność inwestycyjną oraz wartość, rozpoczął się kolejny etap rozmów na temat lokalizacji restauracji. Po wybudowaniu obwodnicy, uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz rozpoczęcia budów galerii handlowych, ukształtował się ostateczny pogląd, gdzie może powstać McDonald's w Ełku.

iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego