Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
Wzmacnianie więzi między młodymi i seniorami - to główny cel Forum Solidarności Międzypokoleniowej, które odbyło się dziś w Ełku.

Sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca osobami w różnym wieku - od nastolatków do osób starszych. Przybyli uczniowie z ełckich szkół oraz członkowie licznie działających w mieście stowarzyszeń. Podczas spotkania zaprezentowano projekty integrujące osoby starsze z młodymi. Młodym przypomniano o szacunku, który należy się osobom starszym.

Uczestnicy Forum Solidarności Międzypokoleniowej mieli również okazję wysłuchać rad specjalistów w zakresie wzywania pierwszej pomocy oraz opieki nad osobami starszymi. Z kolei strażnicy miejscy ostrzegali seniorów jak nie paść ofiarą oszustów, działających np. metodą na wnuczka czy podających się za pracowników instytucji publicznych. W sali Zebra Ełckiego Centrum Kultury można było zwiedzać stoiska przygotowane m.in. przez PCPR, Narodowy Fundusz Zdrowia, związek strzelecki i harcerski oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Ełku.

Pomysłem władz miasta na to, by zaktywizować różne grupy wiekowe w zakresie uczestnictwa w życiu społecznym jest powołanie Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta. Jak zapowiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku - jednostki powstaną już w listopadzie.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego