Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
2 listopada 2013 r. (sobota)
godz. 19.00

sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 25 zł/30 zł
(przedsprzedaż /w dniu koncertu)


Wystąpi KWARTET Ptaszyna Wróblewskiego w składzie: Jan Ptaszyn Wróblewski - tenor sax, Wojciech Niedziela - piano, Jacek Niedziela - bass, Marcin Jahr - drums.

Program Kwartetu, wyjątkowo obfity (około 60-ciu pozycji), zawiera zarówno standarty w nowych wersjach, znane jazzowe kompozycje - także polskie (Komeda, Trzaskowski, Kurylewicz), oraz utwory leadera. W roku 2005 zespół nagrał płytę "Real Jazz" dla firmy BCD Records.

Kwartet powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych i do dzisiaj utrzymuje się w niezmienionym składzie. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, udział w festiwalach, nagrania, także zagraniczne eskapady. Reprezentuje muzykę opartą o najklasyczniejsze jazzowe tradycje, nie pomijającą jednak współcześniejszych osiągnięć. Stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów. To z reguły powoduje że nie jest wyobcowany od swojej publiczności.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego