Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku

Powiększ zdjęcie
W ramach Wojewódzkiego Półfinału Pucharu Polski Seniorów w minioną sobotę (19 października 2013) w hali Lega Oleckiego MOSIR-u, odbyło się widowisko sportowe, w którym uczestniczyli: MLKS Czarni Olecko, UKS Skorpion Rudka oraz EKS "Szczypiorniak".

Pierwsze spotkanie rozegrali MLKS Czarni Olecko oraz EKS "Szczypiorniak", ełczanie od pierwszych minut zdobyli przewagę, udało się nawet odskoczyć na czterobramkowe prowadzenie. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną. Ełczanie z minuty na minutę tracili tak wysokie prowadzenie, aż pod koniec meczu drużyna z Olecka osiągnęła remis. Pojedynek zakończył się remisem 26:26.

W drugim spotkaniu ełczanie zmierzyli się z UKS Skorpion Rudka. Gra była prowadzona pod dyktando ełczan. Świetne interwencje bramkarzy pozwoliły na uzyskanie wyniku 23:34 dla EKS "Szczypiorniak".

Ostatni pojedynek rozegrali Gospodarze oraz UKS Skorpion Rudka. Zmęczeni zawodnicy z Rudki ulegli 22:37.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I miejsce MLKS Czarni Olecko (30 października zmierzą się w Finale z II-go ligową drużyną z Podlasia)
II miejsce EKS "Szczypiorniak"
III miejsce UKS Skorpion Rudka

Najlepszym bramkarzem Wojewódzkiego Półfinału Pucharu Polski Seniorów został Paweł Święcicki (EKS "Szczypiorniak"). Nagroda dla najlepszego zawodnika ełckiej drużyny trafiła do Jakuba Karczewskiego.

EKS "Szczypiorniak" wystąpił w składzie:
bramkarze: Tomasz Mączyński, Paweł Święcicki.
Obrotowi: Damian Bekulard, Łukasz Pawlukowski.
Rozgrywający: Przemysław Misztal, Artur Bućko, Maciej Byczkowski.
Skrzydłowi: Jakub Karczewski, Kamil Jabłoński, Szymon Strużyna, Krzysztof Rzeźnicki, Artur Zapolski.
Drużynę poprowadził Jerzy Filipek.

Wyjazd współfinansowany był z budżetu Urzędu Miasta Ełku.

Już 26 października w Ełku wielka gratka dla miłośników szczypiorniaka, w hali przy ul. św. M.M. Kolbego 11 odbędzie się Artur Siódmiak CAMP. Początek godz. 11:00.