Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
Zakończył się projekt "Hey you! What song are you listening to? Ełk", który powstał z inicjatywy Magdaleny Kozłowskiej - maturzystki I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku.

Celem projektu jest poznanie i zaprezentowanie lokalnej społeczności, a także całemu światu gustów muzycznych mieszkańców Ełku. Nagranie ma być także wizytówką miasta, dlatego też zostaną przedstawione atrakcyjne, a zarazem charakterystyczne miejsca w naszym mieście i dodane do wideo między wypowiedziami przechodniów - mówi Magdalena Kozłowska, autorka inicjatywy.

Filmik, o tym czego słuchają ełczanie można już od kilku dni obejrzeć na YouTube. Magdalena Kozłowska wraz ze swoją ekipą na przełomie września i października przez siedem dni zaczepiała przechodniów ze słuchawkami i pytała, jakiej muzyki słuchają. Wszystkie nagrania zostały już zmontowane w jedno kilkuminutowe wideo z odpowiedziami przechodniów. Przy każdej wypowiedzi jest słyszalna wymieniona przez daną osobę piosenka.

Projekt Magdaleny jest jedną z inicjatyw kulturalnych, realizowanych w ramach programu "Dom Kultury + inicjatywy lokalne". Inicjatywa została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury. W lipcu jury spośród kilkunastu projektów wybrało 7. Pomysł Magdaleny uzyskał 583 punkty i znalazł się na drugim miejscu wśród wybranych inicjatyw.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego