Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 27 września 2022 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Szkoły Celne w Ełku
W ełckich parafiach zbierane są podpisy w sprawie ustanowienia Papieża Polaka patronem Ełku.

Czy papież Jan Paweł II zostanie patronem Ełku? Podpisy w tej sprawie zbierają członkowie środowisk katolickich. Chcemy w ten sposób uczcić pamięć błogosławionego, a już niebawem świętego Jana Pawła II, który odwiedził nasze miasto podczas pielgrzymki w 1999 roku - informuje ks. Maciej Gilewski, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej w Ełku.
Postać Papieża Polaka skupia również osoby niewierzące i będące w konflikcie z wiarą - dodaje ks. Gilewski.

Żeby inicjatywa doszła do skutku potrzeba około 500 podpisów mieszkańców. Poparcie ełczan jest ogromne. Liczymy, że uda nam się zebrać kilka tysięcy podpisów - poinformował Michał Tyszkiewicz, prezes Akcji Katolickiej działającej przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku i jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Decyzję w sprawie ustanowienia Papieża Polaka patronem miasta muszą podjąć radni. Jak się jednak okazuje w Radzie Miasta nie wszyscy są za tym, żeby Jan Paweł II został patronem Ełku. Za przyjęciem uchwały na pewno nie będzie głosował Ireneusz Dzienisiewicz z SLD, który uważa, że władze samorządowe jako instytucja świecka nie powinny łączyć swoich działań z ideologią kościoła.

Jeżeli Rada Miasta w formie uchwały przyjmie wniosek mieszkańców, Ełk zostanie trzecim miastem na Mazurach - po Piszu i Giżycku, które będzie miało patrona.

Zgodę na to, żeby Jan Paweł II został patronem Ełku musi wydać także Watykan.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego